Er der noget uldent i denne bank offentliggørelse ?

  • This topic has 1 stemme and 1 svar.
Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)
  • Anonym
    Forfatter
    Indlæg
  • #92458
    Anonym

    Min udenlandske netbank skriver følgende, jeg kan godt oversætte, men ligger der noget “uldent” i meddelelsen eller skal alle bankansattes private handler offentliggøres ?

    Bank’s Press Releases
    Announcement of Regulated Information according to Law 3565
    In accordance with Law 3565 (articles 3 and 21) and decision No. 1/434/05.09.2009 (article 11) of the X.. Capital Market Commission, X.. Bank S.A. announces that on 14/11/2011 the General Director of Corporate and Retail Banking, Treasury and Money Markets, Mr. Y.. Y.. (liable person according to article 13 of Law 3430), sold 23.555 common shares of X.. Bank S.A., of a total net value of .. svarende til 55.000 DKK

    #176260
    pppede

    Ledelsen – herunder ledende medarbejdere og bestyrelsesmedlemmer – skal offentliggøre køb af aktier til fondsbørsen i Danmark.

Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)
  • Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.